ארכיון הנושא 'תן מבט'

ראינו אותך בטלוויזיה

17 ביולי 2009

הופעתי היום בתכנית "העולם הבוקר" של אברי גלעד בערוץ 2, הוזמנתי לתכנית על התנהגויות מסוכנות ואלימות של בני נוער בעקבות שתיית אלכוהול. ההכנות לקראת התכנית התחקיר התיאומים היו יעילים, וצוות ההפקה התגלה כמקצועני, שלא פוסח על הפרטים הקטנים, הציעו לי אפילו צילצול השכמה… כשיצאתי מהאולפן עלו במוחי כל אותן נקודות חשובות שלא הצלחתי להכניס למסגרת הזמן המצוצמם. ככה זה כנראה בטלוויזיה:

אורי זהר חולה מצלמה

20 בינואר 2009

בעוד כוחות צהל יוצאים מעזה החרבה והמוכה, התמקם לו אורי זוהר מול מצלמות הטלוויזיה, מצלמות המחיות את נפשו, האהובות עליו כל כך, ונותן שיעור במסגרת פרויקט "לומדים ביחד" בערוץ השני. אורי זוהר לא השתנה. הוא אותו אורי זוהר, חולה במה ומצלמה, עם אותם שטיקים ישנים שתמיד עובדים. אני מעיז להניח שאנחנו חסרים לו יותר מאשר הוא חסר לנו. הוא יכול להכחיש זאת כאוות נפשו. זוהר יושב מול קבוצת התלמידים, אך מודע מאוד לקהל האמיתי שלו לצופי הטלוויזיה. "אל תאמינו לפרופסורים יפי הנפש" הוא מציע לצופים, "מלמדים אותנו אפיקורסות". במקום "העולם המערבי" הוא מציע את "ממלכת התורה". חמתו יוצאת על הביקורת כנגד צהל "אין צבא יותר מוסרי בעולם" הוא קובע, וזועק כנגד שופכי דמו של צהל הקדוש, המבקרים והמלעיזים הם אנטישמים שסוגרים עלינו מכל צד. כרגיל גם מופיעה היריקה הקבועה לבאר "שיטה של סיטרא אחרא, של התקשורת, של נ'לא יודע מה, השם ירחם עלינו". זוהר הוא מטיף מקצוען, מיסיונר משובח שדיבורו מהיר, קולח, סגנונו ממזרי מסתחבק. איש שיווק בעל שמונה פרצופים וגם דו פרצופי מהסוג שמתחנף לצרכנים ("קדושים") שלו, ומבטיח שהסחורה שלו בלעדית – "אין מלבדו" "ישתבח שמו", שהמוצר כבר הוכיח את עצמו ועשה ניסים ונפלאות בכל מלחמות ישראל, שהגן והציל את עמנו שוב ושוב. וכמו סוכן ביטוח טוב ועקשן הוא גם פונה אל הפחדים ואל ההפחדות, ומונה את כל החוליים והסכנות הממתינים ממש כאן מאחורי הפינה ושכולם כתובים אצלו בספרים שחור על גבי לבן. אורי זהר שיצק את היסודות לסצינת הסמים הישראלית והיה מעמודי התווך של ההוללות הנאפופית השובניסטית בציון תובב"א, מנסה עכשיו לספר לנו "אופיום להמונים" מהו, ללמדנו כמה האלכוהול מסוכן והנהנתנות ריקה, ושרק התורה הקדושה והסחורה שלו שאין מלבדה, יכולים להוביל אותנו, עכשיו כשחבלי משיח ממש ממש אוטוטו, אל האושר.

צפיתי באח הגדול !

19 בדצמבר 2008

צפיתי באח הגדול. זה אני שצפיתי באח הגדול. באח הגדול ? – כן, זה אני שצפיתי. התנועה העממית ההולכת וגדלה של אלה שלא צפו באח הגדול צוברת תאוצה. יש שעות שאני מתחיל להרגיש שרק אני מכל מודעי חברי ועמיתי, מכל מי שעומד מאחורי מצדדי ומלפני, רק אני הוא זה שצפה באח הגדול. אני מנסה להסביר לעצמי איך זה קרה לי. איך מעדתי, איך נבעטתי החוצה מתוך השורה ? והרי הובטח לי שמשורה משחרר רק המוות, אז מה קרה לי כאן. אני מנסה לשחזר את מסלול הנפילה. להבין טוב יותר את מנגנוניה של המלכודת הזו שעקרה אותי מקרב מיטב הנוער והשליכה אותי כטרף קל אל הבובליליזם. התחלתי להבחין במבטים המיוחדים, בהנפות הגבה, בשפתיים המתעקלות בסלידה, בזוגות המהדסים נוכחי מרפקים אל צלעות. אתמול בערב ישבתי ב"סימה", כל מה שרציתי היתה מנת מעורב משובחת ולידה אורז עם במיה, זה הכל, לא יותר. לא הזמנתי בלב אגריפס סושי, לא ביקשתי רביולי בשר סרטנים, לא טרין חצילים רק מעורב ירושלמי וליד אורז עם במיה, בחיי. זה לא עזר, לקח לי כלום זמן להבחין בשתי המלצריות שולחות זו לזו עיפעוף שאין לטעות בו, שסימן אותי לעיני כל כמוקצה "ההוא, כן כן, זה, צפה באחאגדול".

אני מנסה כבר היום לתכנן את העונה הבאה, התחלתי ללמוד את מנהגי ואורחות חיי אחי האנוסים בימי האינקוויזיציה האכזרית, ללמוד כיצד בחוץ אעמוד בשורה אחת עם הבזים לשרץ העינבי, ומנגד, מבית, בסתר, מאחורי תריסים מוגפים אמשיך לעבוד את אלוהי אברהם, יצחק ויוסי.

טקס פשיסטי

8 באוגוסט 2008

האדם הוא חסר ערך ותפקידו המרכזי לשרת את הכלל. לפרט יש משמעות כשהוא משרת את העניין של הממשל. לא צפיתי בטקס פתיחת האולימפיאדה מתחילתו ועד סופו, אבל בכל פעם שהצצתי ראיתי אנשים שהם פסיקים, ברגים, קלידים במכונה הגדולה. הטקס הוא מהות הכל, והאנשים הקטנים שהרכיבו את המיצבים ההמוניים הם צייתנים ממלאי פקודות, נכנעים למרות התמונה הגדולה. מאחורי המראה המרהיב עומדים עבדים נרצעים.

Be Brave Dreck

מעשה במחשוף

15 ביולי 2008

חדר ההמתנה של רופא אף אוזן וגרון. מרכז ירושלים. רחוב שץ פינת שמואל הנגיד פינת בצלאל.  ממול בנין המחלקה לארכיטקטורה, לידו בית האמנים. קומה שניה מעל בית הקפה, חדר המתנה. ארבעה גברים – שני צעירים חרדים, גבר עם חולצת טי אדומה וכיפה שחורה וציצית מציצה ואני תינוק שנישבה. ארבע נשים – שתיים צעירות חרדיות עם תינוקות  אישה חרדית כבת ארבעים וחמש ואישה חילונית בת גילה. הגברים החרדיים עסוקים בקריאה. אחד מהם עונה מעת לעת בלחש לנדנודי הסלולרי "יו יו". חם. הד"ר אף אוזן וגרון לא משחית כספו על מזגן ומחפף במאוורר חד רגל. החרדית המבוגרת מגלה את המחשוף של החילונית. מחשוף חילוני תיקני, שגרתי בהחלט, היא אוחזת בחולצה של החילונית ומנסה לכסות את מחשופה. אני משפשף את עיני כלא מאמין. על פניה חיוך רחמנא ליצלן טבול באהבת ישראל. היא מכסה בכף ידה את שטח החזה החשוף של החילונית ולוחשת לה דברי נועם ומוסר. אני קורא את שפתיה "לא יפה… לא נעים… צריך צריך…" החילונית נראית הלומה, הודפת בעדינות את ידיה של החרדית מנפנפת בחולצתה ואומרת "חם חם". החרדית תוקעת את עיניה לתוך המחשוף ומרעיפה בלחש דברי אבות ומסבירה לכופרת לא נעים… יש פה גברים… אלהים ישמור אותך יביא ברכה ורפואה שלמה. צריך צריך…החילונית עוטה פרצוף אנא כורדיה רוסיה הרצגובינאית מצויה, לא מכירה לא יודעת דברי אל העצים ואל האבנים, מה באמת פרקו את הפלמ"ח ? ושומרת על קו ההגנה "אוף חם חם".

Calatrava's Bridge

הצילום למען זכויות אדם

11 בדצמבר 2007

כל כך הרבה מצלמות מסתובבות היום בכל מקום. יותר ויותר אירועים הקשורים להפרת זכויות אדם מתועדים ויזואלית. HUB הבין את זה ונפתח כאתר המאפשר לכל מי שקלט במצלמותיו תמונות המעידות על הפרת זכויות אדם להעלות את החומר המצולם לאתר. הבוקר ניתן לראות בעמוד הבית של HUB עדות להתנהגות ברוטלית של שוטרים מצריים כלפי אזרח. באתר הנחיות לאלו החרדים לבטחונם – בעיקר כאלה שפעולתם עלולה לפגוע בזכויותיהם ולהזיק להם. כמובן שיש להם גם בלוג. חשוב שיותר ויותר בני אדם בכל מקום ידעו על האתר.

40 שנה למותו של צ'ה גווארה

9 באוקטובר 2007

ארבעים שנה למותו של ארנסטו "צ'ה" גווארה דה לה סרנה.
שהוצא להורג על ידי מריו טראן חייל בולביאני ב 9 באוקטובר 1967.
אם תשוטטו בימים אלה בנחלאות שבירושלים, עברו ליד החצר שברחוב הירקון, בה ניצב צ'ה גווארה ,בגינה, על מישמרתו, לצידו דגלי ישראל ואוחז מאחורי גבו בקילשון.
וגם אתם תוכלו לומר : צ'ה גאוורה חי !

Che Guevara

אלף סליחות

21 בספטמבר 2007

זה הצילום הראשון שלי בפליקר שזוכה לאלף צפיות. למרות תגובתו המחמיאה של shutterhack , איני יכול להסביר את מספר הצופים הגדול בתמונה זו, שצולמה בונציה, באיכויותיה יוצאות הדופן, אלא בפריט אחד והוא החוטיני. הצילומים בפליקר שלי, אינם עוסקים בדך כלל בבני אדם, ולמרות זאת בשמונה מתוך עשרת הצילומים הניצפים ביותר מופיעות נשים. אף אחת מהן אינה מסכנת את מעמדה של זו החוטיני. יתכן שגם בפוסט הזה בזכות החוטיני שמוזכר כאן ארבע פעמים, ירקיעו אחוזי הביקור. כן, אני יודע שאיני מחדש כאן דבר. אך משום מה, אני מרגיש צורך לבקש מהצעירה עם החוטיני סליחה. כלומר אלף  סילחות.

mek1812

ועד המורים מסטול

12 בספטמבר 2007

מילא שחברה ישראלית המייצרת שוקולד בחרה לקרוא לאחד ממוצריה ADDICTION כלומר התמכרות, מילא. מילא שבכותרת המשנה מבהירה החברה ומסבירה CHOCOLATE LEGALIZED DRUG ובעברית "שוקולד סם חוקי", מילא. מילא שהחברה הזו בחרה עיצוב גראפי המכיל קוביית שוקולד נגוסה ולצידה עלה צמח הקנאביס, מילא. עד כאן אפשר ללהג דברים על טעמה של החברה, על המסרים שהיא בוחרת להעביר בהקשר למוצריה, אולי לרטון על כך שהיא מערבת מין שאינו במינו – שוקולד חוקי עם גראס שאינו סם חוקי. אולי אפילו לקוות, שאיזה עורך דין ממולח יצליח להוכיח בבית המשפט שהחברה הנ"ל לא רק מטעה אלא גם מדיחה את מרשו לדבר עבירה, גורמת לו עוגמת נפש ודודא חזקה, ולזכות גם בפיצוי הולם. מילא. אך מה תאמרו על כך, שועד המורים באחד מבתי הספר הנחשבים בעירנו, בחר להעניק כשי צנוע לחג למורי בית הספר, דווקא את המוצר הזה ? מוצר שנקרא שנקרא התמכרות ושהתווית שלו מעבירה מסר שאומר שקולד איכותי וגראס הם היינו הך ? קרוב לוודאי, שחברי הועד עשו ימים כלילות בבחירת השי לשמח את לב מורי בית הספר ובני משפחותיהם, שהחלטתם התקבלה ברוב קולות, לאחר שעל ליבו ותקציבו של הועד התחרו עוד מוצרים. לאור החלטתו זו של ועד מורי בית הספר, האם ניתן לצפות  שבערב ראש השנה תשס"ט יזכה צוות מורי בית הספר לקבל את הדבר האמיתי ? גראס מאיכות טובה דחוס בקופסא מהודרת עם נייר משובח לגילגול ?

11-09-07 073.jpg

11-09-07 075.jpg

יום הבלוג

31 באוגוסט 2007

יום הבלוג. כמו רבים אחרים גם אני בוחר חמישה. וזה לא קל. מראש החלטתי לוותר על הבלוגים הפופולריים והטובים. החלטתי להציג לפניכם בלוגים פחות מוכרים מהארץ ומהעולם:

1. אורית קמיר – מעידה על עצמה "אידאליסטית בלתי נלאית, משפטנית, פמיניסטית, מרצה, אוהבת מסעות, חתולים, סרטים, חברות וחברים". ואני מוסיף שהבלוג שלה נותן ביטוי לחשיבתה המרתקת, להיותה בעלת מודעות חברתית עמוקה וליכולת כתיבתה המעולה.

2. נטוש של שרון רז – הוא בלוג של ארכיטקטורה ומוסיקה, הלוקח אל השוליים, אל המבנים הנטושים ההולכים ונכחדים בערים ומחוצה להם. באמצעות ידענותו וטעמו המוסיקאלי התוודעתי למוסיקה נהדרת כמו זו למשל של דויד פרץ.

3. rebecca's space – אני לא זוכר איך הגעתי לבלוג של רבקה ואיני יודע מדוע אני ממשיך לקרוא אותו, אבל עובדה. מעת לעת אני מבקר אותה ולומד על חייה, מחשבותיה ולבטיה של האישה הצעירה הזו מסידני שבאוסטרליה המגדלת לבדה את בתה הקטנה סקרלט.

Iran Graffiti .4 – בשיטוטי בארץ ובעולם אני בוחן גם את הקירות. צרכן גרפיטי. אמנות הרחוב, הגרפיטי, עבודות הסטנסיל וכתובות קיר, אינה ממתינה לצופה שייכנס למוזיאון ולגלריה או שיפתח את העיתון והשבועון. מחד גיסא היא בוטה, משחיתה, חסרת סבלנות ולעיתים פחדנית ומאידך גיסא היא עשויה להיות חכמה, לוחמת ואמיצה. אני אוהב במיוחד דיוקנאות סטנסיל. הנה למשל גרפיטי באיראן.

Modblog .5 – היחס שלי לקעקועים ולפירסינג הוא דו ערכי – רתיעה וסקרנות. אני נוהג מזה שנים לשוטט באתרי קעקועים להתרשם, להתפעל ולהזדעזע, להכיר את האופנות והרוחות המשתנות, לנסות להבין את התופעה, את בני האדם שמוכנים לכסות את עורם לנצח באיורים וכתובות ואת אלה שמעדיפים את עור האדם על קירות הרחוב. אכן, יש דמיון מסוים בין אמן הגרפיטי לאמן הקעקועים.

סיכום פרוייקט העשרה

29 ביולי 2007

תם הפרוייקט "עשרה" של אח"י דקר הנה 125 המשתתפים בפרויקט:

 1. שליו בן ארי כתב על : 10 סימנים שאתה מכור לגוגל
 2. פילי כתב על: 10 רשימות של 10 דברים בסין
 3. אני כתבתי את: 10 דרכים להיפטר מקוראי הבלוג שלך
 4. liorry על: 10 דרכים לדעת שאתה מובטל
 5. מורין על: עשר עובדות ודעות על תחבורה ציבורית בישראל
 6. רואה שחורות על: עשרה ספרי ז‘אנר
 7. שרית על: 10 רגעי הביטלס האהובים עליי
 8. נתי על: 10 דרכים להישאר עני
 9. גיובל על: 10 המילים מעצבנות במחשבים
 10. לעד סרי לוי על: עשרה דברים
 11. Que sera sera על: עשרה משפטים משירים
 12. אבים על: 10 עובדות שכדאי לדעת על הסביבה
 13. רוני יניב על: עשרה טיפים להורים חדשים
 14. יהונתן קלינגר על: Lifebytes:: עשרה כללי אקסיות
 15. אורן על: 10 מילים אונומטופאיות לגשם ביפנית
 16. דן אלהרר על: עשר שגיאות בעברית מהן למדתי להתעלם
 17. אינטרנט על: עשרה כלים חינמיים שכדאי להכיר
 18. נתאי על: 10 תחנות תרבות
 19. נתאי על: עשרה דברים שנתקעים בשיניים אחרי האוכל
 20. כמעט 30 על: עשרה תפקידים…
 21. יגאל שטארק על: 10 דברים מעצבנים בנסיעה באוטובוס
 22. טלטל על: 10 בלוגים שאני אוהבת במיוחד
 23. ניצן ברומר על: 10 בלוגים שנוספו ל RSS שלי
 24. חנן כהן על: עשרת הקישורים הנצפים ביותר ב“לא רלוונטי“
 25. אני על: דברים טובים בפרוייקטי כתיבה
 26. זיו על: 20 רשימות חובה לבלוגר המתחיל
 27. שרון על: עשרה (בעצם: אחד עשרה) שירים של מסמרים באורך תשעה אינץ'
 28. שרון על: עשרה דברים שלמדתי על בלוגים ובלוגרים (ובעיקר על עצמי כבלוגרית)
 29. חלי על: 10 דברים שמכריחים אותך להבין שאת מ מ ש מבוגרת
 30. יהונתן על: עשרה צעדים להכניס בחורה למיטה, בליווי מוסיקה.
 31. Que sera sera על: עשרה דברים שמעירים אותך בבוקר בפלורנטין
 32. חזי על: 10 מקצועות לא אטרקטיביים
 33. אבים על: 10 טיפים לרכישת מחשב חדש
 34. ולדי על: 10 סימנים לכך שהארץ שלך מידרדרת
 35. ליאור על: 10 דרכים לדעת שאתה מכור לאופניים
 36. CrazyVet על: עשרה מקומות לאכול טוב בברצלונה
 37. אביעד על: 10 דברים שיגרמו להסרתך/אי צירופך מ/לגרייפס
 38. ואן דר גראף אחותך על: 10 שאלות שיישארו לנצח ללא מענה (ואולי טוב שכך)
 39. דובי על: עשרה ימים עד לטיסה לקנדה
 40. אורי צציק על: 10 דברים מוזרים שאנשים עושים
 41. BorIs על: עשרה דוגמאות לקטעי שיחה נפוצים בתמיכה הטכנית
 42. אתון עיורת על: עשר שאלות שימושיות
 43. אבי אהרון על: 10 RSS Feeds
 44. חלי על: 10 + 10 דברים שאני אוהבת בבית שלי
 45. גיל על: 10 צעדים לטרוף סינכרוני
 46. ערן על: עשר פינות שבגללן שווה לחיות בתל אביב
 47. ליאור על: 10 דברים שקורים רק בחברות סטארט-אפ באינטרנט
 48. ליאור על: 10 משפטי הפתיחה הגרועים ביותר
 49. DuVash על: עשרה כללים חשובים לאימון כושר
 50. תומר על: איך לא להתקין לינוקס
 51. ערן על: לטאת האמבט: עשרת החיפושים ההזויים ביותר בגוגל שדרכם הגיעו ללטאה
 52. Duvash על: עשרת הגדולים של K’s Choice (עד כמה שאפשר לבחור)
 53. ועכשיו אבא על: עשר סיבות לחיות בעולמנו האכזר
 54. שחר על: עשרה ניחושי סנייפ רגע לפני שאני מברר סופית מה קורה שם בספר.
 55. כמעט30 על: 10 סיבות לגור ביפו
 56. תומר ק. על: עשרה ציטוטים של דאגלס אדאמס
 57. תמי ברקאי על: עשרה דברים
 58. הדס על: עשרה פינוקי קיץ בלונדון
 59. בוג'י על: עשר סיבות להשתתף בהפקה קהילתית
 60. יריב צור על: 10 סיבות למה לא לעשות ילדים
 61. maskitit על: 10 דברים שיקטינו את כמות הזבל בעולם
 62. שירה על: 10 דברים שתמיד קורים לאנשים עם חתולים
 63. אני על: עשרת תוספי הוורדפרס הכי חשובים בבלוג שלי
 64. מרשימותיו של מטורף על: 10 דברים לעשות עד הגיוס
 65. יוחאי על: 10 סיבות לא משכנעות לגור בבאר שבע
 66. חלי על: 10 דברים קלים שאפשר לעשות למען כדור הארץ בלי להרגיש קדוש מעונה
 67. eshesh על: 10 דברים שלמדתי מספרים על הורות
 68. שושנה פורבס על: עשרה צעצועים עבור Last.fm
 69. הדס מטס על: 10 מקומות שכיף לטייל בהם עם ילדים ולא צריך להתאמץ יותר מדי
 70. יואב איתמר על: עשרה דברים שלא ידעתם על בן גוריון ואישתו
 71. מיכל על: עשרה סרטים ישראליים שחייבים לראות
 72. מיכל על: עשר חנויות בגדים ונעליים ברחוב דיזנגוף מצפון לדרום
 73. ימימה עברון על: עשר העצות הטובות ביותר שקיבלתי בחיי
 74. אסי סיקורל על: עשרה דברים שלא אמרתי
 75. מיכל פרנקל על: עשרה דברים שילדים אהבו…
 76. שגיא B על: עשרה סימפסונינים
 77. יואב איתמר על: עשרה דברים מפתיעים על מדינת ישראל
 78. ועכשיו אבא על: 10 דברים שלא ידעתם על השיטה הבינארית
 79. טל וולפסון על: 10 סימנים שאתה מכור למחשב
 80. עירא על: עשר קריירות שאני לא מקנא בהן
 81. נמרוד ארלוק על: תל אביב-הודו-תל אביב
 82. אמא של שחר על: 10 דברי עידוד שנאמרו לרגל פיטוריי
 83. מיה טבת דיין על: הודו בעשרה מספרים
 84. אור רכס על: עשר סיבות להיות ברמן
 85. מיכל על: 10 אופציות לט”ו באב לחסרי בן-זוג
 86. אני על: עשרה מדריכים בבלוג ששווה לקרוא
 87. מיכל פרנקל על: שיחה בעשרה משפטים עם הפעוט, ונבואה קטנה בסוף :)
 88. Islay על: 10 דברים על הבראסרי (ואף מילה על וויסקי)
 89. שגיאB על: הפסקול של (הסרטים של) החיים שלי [עשר דוגמאות]
 90. מונא על: עשרת בתי האוכל האהובים עלי בתל אביב
 91. mekron על: עשרה דברים על סמים והתמכרות
 92. קסטה על: 10 דרכים להתעדכן ברשת לגבי הופעות וכנסים על מוסיקה
 93. חלי על: 10 סיבות שאני שמחה שפתחתי בלוג. ב'רשימות'.
 94. ירדן לוינסקי על: עשרה דברים שכדאי לדעת על אשפוז בבית חולים
 95. בעיני העדשה על: קרוב יותר מקרוב
 96. שחר על: עשרה ספרים ששינו את חיי
 97. drinking על: עשרה דרינקים לעשר סיטואציות
 98. כמעט 30 על: 10 סיבות לקום בבוקר
 99. חץ בן חמו על: 10 דברים למניעת התנגשויות בין בנים לבנות
 100. גיאחה על: עשרה טיפים לכתיבת בלוג מוזיקה משובח
 101. הדס על: עשרה דברים שעוזרים לי לשמור על שפיות.
 102. דרורית על: עשרת הפוסטים שלעולם (לצערי אולי) לא אכתוב
 103. בן על: עשרה רגעים משמעותיים בביוגרפיה של בן עד כה
 104. מחוץ לפריים על: 10 פוסטים שלא כתבתי
 105. יוחאי על: בתי קפה באיזור רוטשילד
 106. Que sera sera על: עשר סיבות (טובות?) לעבוד בחברת אופנה
 107. יהונתן קלינגר על: תנאי שימוש בבלוגים:: עשר סיבות
 108. דרך ארץ על: עשרה אלבומים שכדאי להכיר (ויש סיכוי סביר שטרם נזדמן לכם)
 109. יובל סער על: 10 בקשות של לקוחות שהיה עדיף שלא היו נאמרות
 110. עידן על: עשרה דברים על רשימות של עשרה דברים
 111. הסיפור המזעזע והאמיתי של על: עשרה פוסטים שלא כתבנו
 112. רזניק על: 10 חבר‘ה, 10 סרטונים. ופרויקט קבוצתי אחד
 113. ביט תקשורת על: דברים שלא ידעתם על בלוגים
 114. שוקי על: 10 דרכים לשמח חתול
 115. יואב איתמר על: מחווה לאקס – 10 הדברים הנורמליים שהאביר פחד מהם כשהיה פלבאי
 116. Que sera sera על: עשר סיבות טובות להיות חתול
 117. יואב לרמן על: עשרת הדברים שלא יהיו לי אחרי שאפסיק לעבוד
 118. רואה שחורות על: עשר טעויות נפוצות של ירוקים
 119. מרשימותיו של מטורף על: 10 רעיונות מוצלחים (יותר ופחות) לסיפורים קצרים
 120. אקס-אקסטרימיסטית על: עשרה פחדים מיותרים מהעבר
 121. שלומית הברון על: עשרה משפטים שכל אישה צריכה לדעת להגיד
 122. ועכשיו אבא על: עשר סיבות להשתתף בפרויקט עשרה
 123. טאפקעס על: עשרה דברים המסגירים יוצא בשאלה
 124. רנן על: איך לא תמצא זמן וריכוז לכתיבת פוסטים בבלוג שלך *המדריך*
 125. דן אלהרר על: עשרה צעדים בטוחים לא להכניס בחורה למיטה, בליווי מוסיקה

פרופסור האנס רוזלינג

12 ביולי 2007

פרופ' האנס רוזלינג Rosling הוא אחד מאותם אינטלקטואלים מאירי עיניים, אוהבי אדם. לא, איני מכיר אותו באופן אישי אבל אני מרגיש שהוא כזה. רוזלינג הוא פרופסור לבריאות עולמית, שעבד וחקר במשך שנים באפריקה. היום מלמד, חוקר וכותב במכון קרולינסקה בשטוקהולם שבדיה. כמובן שיש לו גם בלוג פעיל. והוא גם עומד מאחורי ה .Gapminder אני מביא כאן שתי הרצאות שלו, רוזלינג מרצה מרתק, הוא עושה זאת בלהט ובבהירות באנגלית עם מבטא שוודי. את ההרצאה הראשונה שאני מביא כאן נשא לפני ימים ספורים בכנס ה OECD באיסטנבול ועוסקת ביוזמתו להפוך נתונים סטטיסטיים לסיפור, ליצירה מובנת ונגישה לכל אדם. בהרצאה השניה משתמש רוזלינג במיטב הטכנולוגיות העכשוויות כולל אנימציות להמחשת רעיונותיו. אם אתם דחוקים בזמן, בחרו בהרצאה השנייה Health Money & Sex in Sweden. תהנו :